Forum Dla miłośników Czterech łapek | FORUM ZNÓW OTWARTE!!! Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Opisy ras..

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Dla miłośników Czterech łapek | FORUM ZNÓW OTWARTE!!! Strona Główna -> Gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ava
Wielki Owczarek
Wielki Owczarek



Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 463
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Z krainy marzeń..

PostWysłany: Czw 19:24, 16 Lis 2006    Temat postu: Opisy ras..

Wymyśliłam taką gre w której ktoś mówi jaki chce opis rasy bez zdjęć i prosze pisać
ŹRÓDŁO!
To ja poprosze o opis rasy sheltie ;P


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lucy
Psia Mama
Psia Mama



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 728
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Brzozów

PostWysłany: Czw 19:44, 16 Lis 2006    Temat postu:

Rys historyczny

Owczarek szetlandzki pochodzi ze Szkocji. Rasa uznana w 1919 roku; wszystkie zabiegi hodowlane zmierzały do upodobnienia jej do owczarka szkockiego długowłosego ("collie"). W pierwszej wersji wzorca FCI zapisano nawet, że sheltie wygląda jak mały owczarek szkocki, ale usunięto ten fragment, ze względu na protesty klubu rasy colie; sheltie był pierwszą rasą w Europie wykorzystywaną do prowadzenia stada.

Użytkowość

Jest psem pracujacym przy zaganianiu i pilnowaniu stad. Hodowany także jako pies do towarzystwa.

Temperament i usposobienie

* wesoły i skory do zabaw
* nieufny wobec obcych, oddany wobec właściciela, przy pracy współpracuje z nim
* sprawdza się w szkoleniach; idealny do psich sportów (np. agility, PT, flyball itp.)
* chętnie i szybko się uczy;
* lubi dzieci; znakomity stróż; bardzo odważny; nieco hałaśliwy; bardzo żywy i wytrzymały.

Umaszczenie

* śniade (wszelkie odcienie od jasnopszenicznego po bardzo ciemne tzw. sobolowe, czyli z czarnym nalotem tzw. czarna maska), śniade z białym (przy czym niedopuszczalne jest aby białe znaczenia występowały na tułowiu np. tworząc łaty)
* blue merle (marmurkowe; blu-merle; bi-blue)
* tricolor (czarne podpalane z białymi znaczeniami)
* bicolor (czarne z białym); black and tan (czarne podpalane - praktycznie nie wystepuje już, ale jest to umaszczenie uznawane przez FCI)

Według klasyfikacji FCI podlega próbom pracy.


Żródło:www.wikipedia.pl


ja poproszę o opis Westie


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kida
Administrator
Administrator



Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 1273
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:32, 16 Lis 2006    Temat postu:

Hmmm....ale czy nie możesz opisu znaleźć, w danej grupie FCI?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ava
Wielki Owczarek
Wielki Owczarek



Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 463
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Z krainy marzeń..

PostWysłany: Pią 12:39, 17 Lis 2006    Temat postu:

Może być dla lucy:
Kraj pochodzenia

Wielka Brytania

Wygląd

Mały pies, o muskularnym ciele, energiczny w ruchu, jego budowa ciała sugeruje siłę i dużą wytrzymałość.

Wielkość

Wysokość w kłębie około 28 cm.

Szata

Składa się z prostych i twardych włosów okrywowych, długości około 5 cm oraz krótkiego, gęstego i miękkiego podszerstka.

Maść

Biała.

Głowa

Obrośnięta gęstym włosem, zwęża się nieznacznie od nasady uszu w kierunku oczu, jest noszona pod kątem prostym lub nieco mniejszym do osi szyi, nie może być zbytnio wyciągnięta do przodu; mózgowioczaszka lekko wysklepiona, jej długość mierzona od guza potylicznego do stopu jest nieco większa od długości kufy, czoło powinno mieć łagodny zarys; stop dobrze zaznaczony, tworzą go wydatne łuki nadoczodołowe i lekkie zagłębienie między oczami; kufa dobrze wypełniona pod oczami, zwęża się stopniowo w kierunku czarnego nosa; szczęki mocne, szerokie, kły są znacznie rozstawione, co wpływa na charakterystyczny dla rasy szelmowski wyraz, zgryz nożycowy.

Oczy

Tak ciemne, jak to tylko możliwe, szeroko rozstawione, średniej wielkości, o żywym, inteligentnym wyrazie i przenikliwym spojrzeniu, nie powinny być okrągłe.

Uszy

Małe, stojące, spiczasto zakończone, nie mogą być za bardzo rozstawione na boki, ani zbyt do siebie zbliżone; pokryte krótką, gładką sierścią, która nie wymaga skracania.

Tułów

Zwarty, klatka piersiowa głęboka, żebra dobrze wysklepione w górnej części i lekko spłaszczone na bokach; grzbiet prosty, lędźwie szerokie i silne.

Kończyny przednie

Proste, krótkie i muskularne, porośnięte krótką, szorstką i gęstą sierścią; łopatki skośnie ustawione, przylegające, przedpiersie wydatne, łokcie zapewniają pełną swobodę ruchu; stopy mocne, okrągłe, o grubych opuszkach, większe niż u kończyn tylnych.

Kończyny tylne

Muskularne i szerokie, uda silnie umięśnione, niezbyt szeroko rozstawione; stawy sokowe dobrze kątowane, pięty ustawione dość blisko siebie.

Ogon

Długości 12,5 - 15 cm, porośnięty twardą sierścią, bez frędzli, prosty. Trzymany pionowo do góry, nie może być zakręcony nad grzbietem.

Źródło :
Forum ;P
Ja poprosze o opis alaskan husky


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Alexa
Wielki Owczarek
Wielki Owczarek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 293
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:04, 17 Lis 2006    Temat postu:

Pochodzenie: USA

Użytkowanie: pies pociągowy

Klasyfikacja FCI: grupa 5 - psy nordyckie i psy ras pierwotnych, sekcja l nordyckie psy zaprzęgowe.
Nie poddawany próbom pracy.

Wrażenie ogólne: Alaskan malamute, jeden z najstarszych arktycznych psów pociągowych, jest potężnym i solidnie zbudowanym psem, o głębokiej klatce piersiowej i mocnym, dobrze umięśnionym tułowiu. Malamut, stojąc pewnie oparty na poduszkach łap, wywołuje wrażenie aktywności i dumy w postawie, z głową wzniesioną i czujnymi oczami, zdradzającymi zainteresowanie i ciekawość. Głowę ma szeroką. Uszy trójkątne i wzniesione, podczas nasłuchiwania. Masywna kufa tylko lekko zwęża się od nasady do nosa. Nie jest ani spiczasta ani długa, jednakże i nie ścięta. Szatę ma grubą, o twardej, ochronnej okrywie włosowej, dostatecznej długości, by chronić wełnisty podszerstek. Malamuty mają różne umaszczenie. Znaczenia części twarzowej, na które składa się nakrycie głowy, cała biała twarz albo twarz z białą strzałką i/lub z maską są cechą wyróżniającą. Obficie owłosiony ogon noszony jest ponad grzbietem i ma wygląd falującego pióropusza. Malamut musi być psem grubokościstym, o prawidłowych kończynach, dobrych łapach, głębokiej klatce piersiowej i potężnych łopatkach, musi posiadać wszystkie fizyczne cechy niezbędne do skutecznego wykonywania swojej pracy. Chód jego, nie wykazując zmęczenia, musi być stabilny, wyważony i całkowicie wydajny. Nie jest to pies przeznaczony do udziału w wyścigach psich zaprzęgów, nie został stworzony, by brać udział w próbach szybkości. Malamut został ukształtowany, by znamionować siłę i wytrzymałość i którakolwiek z cech danego egzemplarza, włączając w to jego temperament, kolidująca z owym celem ma być uznawana za najpoważniejszą wadę.

Ważne proporcje:
Głębokość klatki piersiowej, której najniższy punkt znajduje się dokładnie za przednimi kończynami, na wysokości łokci, wynosi w przybliżeniu tyle co połowa wysokość psa w kłębie. Długość tułowia, mierzona od stawu barkowego do wyrostka kulszowego jest większa niż wysokość psa w kłębie.

Zachowanie/temperament Alaskan malamute, będąc czułym i przyjaznym nie jest psem "jednego właściciela". Jest lojalnym, oddanym towarzyszem, skorym do zabawy, lecz generalnie w wieku dojrzałym robi wrażenie swoją godnością w zachowaniu.

Głowa: Szeroka i głęboka, ani ordynarna, ani niezdarna, lecz pozostająca w proporcji do wielkości psa. Jej wyraz jest łagodny i zdradza czułe usposobienie.

Mózgoczaszka: Czaszka szeroka i umiarkowanie zaokrąglona pomiędzy uszami, stopniowo zwęża się i spłaszcza na szczycie, gdy zbliża się do oczu, zaokrąglając się znów ku policzkom. Pomiędzy oczami znajduje się lekka bruzda. Górne linie czaszki i kufy lekko załamują się w dół od linii prostej, gdzie się łączą. Stop płytki.

Trzewioczaszka: Nos w kolorze szaty, za wyjątkiem psów rudych, nos, wargi i obwódki oczu czarne. Brązowy dopuszczalny u psów rudych. Jaśniej prążkowany tzw. śnieżny nos (snow nose) jest do zaakceptowania. Kufa duża i masywna w proporcji do wielkości czaszki, lekko zwęża się i spłyca od miejsca, gdzie łączy się z czaszką do nosa. Wargi ściśle przylegające.
Szczęki/uzębienie: szerokie z dużymi zębami. Zgryz nożycowy. Zarówno tyłozgryz jak i przodozgryz jest wadą.
Policzki umiarkowanie płaskie.
Oczy skośnie osadzone, brązowe, migdałowatego kształtu, średniej wielkości. Błękitne oczy są wadą dyskwalifikującą.
Uszy średniej wielkości, lecz małe w proporcji do głowy. Mają trójkątny kształt i lekko zaokrąglone końce. Szeroko osadzone na zewnętrznych, tylnych krawędziach czaszki w jednej linii z górnym kącikiem oka, co sprawia, że uszy, kiedy są podniesione, robią wrażenie odstających. Wzniesione uszy są lekko skierowane do przodu, lecz kiedy pies pracuje, czasami składa uszy na czaszce. Uszy wysoko osadzone są wadą.

Szyja: Mocna i umiarkowanie wysklepiona.

Tułów: Zwartej budowy, lecz w lędźwiach nie za krótki. Tułów bez oznak nadwagi, a kościec w proporcji do wielkości psa.

Grzbiet prosty i łagodnie opadający w kierunku bioder.

Lędźwie silne i dobrze umięśnione. Długie lędźwie, które mogą osłabiać grzbiet są wadą. Klatka piersiowa dobrze rozwinięta.

Ogon: Osadzony na umiarkowanej wysokości; jest przedłużeniem linii kręgosłupa u swojej nasady. Noszony jest ponad grzbietem, kiedy nie pracuje. Nie jest ani załamany, ani ciasno zwinięty na grzbiecie, ani krótko owłosiony jak lisia kita. Ogon malamuta jest bogato owłosiony i wygląda jak falujący pióropusz.

Kończyny: Kończyny przednie o grubej kości i dobrze umięśnione, oglądane od przodu proste do śródręczy. Łopatki umiarkowanie ukośne. Śródręcza krótkie, mocne i lekko odsiebne.

Kończyny tylne szerokie. Oglądane od tyłu, w statyce i w ruchu ściśle w jednej linii za przednimi kończynami, ani zbyt wąsko, ani zbyt szeroko rozstawione. Wilcze pazury na tylnych kończynach nie są pożądane i winny zostać usunięte zaraz po urodzeniu się szczeniąt.

Uda mocno umięśnione.

Kolana umiarkowanie kątowane.

Stawy skokowe umiarkowanie kątowane i nisko osadzone.

Łapa typu "rakiety śnieżnej", ciasna i głęboka, o dobrze wykształconych poduszkach, sprawia wrażenie wytrzymałej i zwartej. Duża, palce ciasne i dobrze wysklepione. Pomiędzy palcami porośnięta ochronnym włosem. Poduszki grube i twarde, pazury grube i mocne.

Chody/ruch: Chód malamuta jest stabilny, wyważony i silny. Jak na swoją wielkość i budowę jest on zwinnym psem. Tylne kończyny oglądane z boku ujawniają mocny napęd, przenoszony poprzez dobrze umięśnione lędźwie na przednie kończyny. Przednie kończyny przejmują napęd od tyłu wraz z równym, wyciągniętym krokiem. Oglądane od przodu, czy od tyłu, kończyny poruszają się ściśle w jednej linii, ani zbyt wąsko, ani zbyt szeroko. W szybkim kłusie łapy będą zbliżać się ku osi ciała. Szczudłowaty lub jakikolwiek chód nie do końca wydajny, czy wykazujący najmniejsze oznaki zmęczenia, ma być oceniany negatywnie.

Szata: Włos: Malamut ma gruby, twardy, ochronny włos okrywowy, nigdy długi i miękki. Podszerstek ma gęsty, od ok. 2,5 do 5,1 cm długości, natłuszczony i wełnisty. Włos ten, względnie krótki do średniego wzdłuż boków tułowia, wydłuża się na łopatkach i wokół szyi, w dół grzbietu, ponad zadem, na portkach i w pióropuszu na ogonie. Malamuty mają zazwyczaj krótszą i rzadszą szatę w czasie miesięcy letnich. Wystawia się je w naturalnej okrywie. Przycinanie jej nie może być akceptowane, z wyjątkiem wymodelowania łap.

Umaszczenie: Rozpiętość najczęściej występujących umaszczeń sięga od jasnoszarego przez pośrednie odcienie do czarnego; sobolowe i jego odcienie do rudego. Kombinacje kolorów możliwe są do zaakceptowania w podszyciu, na czubkach, w miejscach przycinanych. Jedynym dopuszczalnym jednolitym umaszczeniem jest jednolicie białe. Biel zawsze dominuje na spodzie tułowia, częściowo na kończynach, łapach i w znaczeniu części twarzowej. Biała strzałka na czole i/lub biały kołnierz lub plama na karku są atrakcyjne i możliwe do zaakceptowania. Malamut ma płaszcz, a rozdzielone kolory rozciągające się ponad tułowiem, czy nieregularne upstrzenie nie są pożądane.

Wielkość/waga: Rasa ta występuje w naturalnej skali wielkości. Pożądana pociągowa wielkość to:
- psy 63,5 cm w kłębie, waga 38 kg,
- suki 58,5 cm w kłębie, waga 34 kg.
Niemniej jednak ocena wielkości nie powinna przeważyć nad oceną typu, proporcji, ruchu i innych cech użytkowych. Kiedy sędziowane psy są równe pod względem typu, proporcji, ruchu preferowany ma być pies najbliższy pożądanej wielkości pociągowej.

Ważne: Podczas sędziowania alaskan malamutów ich funkcja jako psów przeznaczonych do ciągnięcia na saniach ciężkich ładunków w Arktyce musi być brana pod uwagę ponad wszystkim innym. Stopień negatywnej oceny danego egzemplarza winien zależeć od tego, w jakim stopniu pies ten odbiega od opisu idealnego malamuta i od tego, w jakim stopniu poszczególna wada miałaby faktycznie wpływ na zdolność psa do pracy. Kończyny malamuta muszą znamionować niezwykłą moc i olbrzymią siłę napędową. Jakakolwiek oznaka nieprawidłowości kończyn i łap, przednich czy tylnych, w statyce czy w ruchu ma być uznawana za poważną wadę.
Byłyby to: płaska łapa, krowia postawa tylnych kończyn, złe Śródręcza, strome łopatki, brak katowania, szczudłowaty (czy jakikolwiek chód, który nie jest wyważony, mocny i stabilny), wysokonożność, płytka klatka piersiowa, ociężałość, słaba kość czy ogólnie słabe proporcje.
Jakiekolwiek odchylenie od wyżej wymienionych punktów winno być uznawane za wadę, której waga przy ocenie winna pozostawać w ścisłej proporcji do jego stopnia.

Wada eliminująca: Błękitne oczy.

Źródło:forum

Ja poprosze o opis CHARTA AFGAŃSKIEGO


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ava
Wielki Owczarek
Wielki Owczarek



Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 463
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Z krainy marzeń..

PostWysłany: Pią 13:50, 17 Lis 2006    Temat postu:

Kraj pochodzenia
Afganistan

Wygląd
Elegancki i dystyngowany w ruchu, powinien sprawiać wrażenie siły i dostojności.

Wielkość
Wzrost: pies 68 - 74 cm, suka 63 - 69 cm; waga: pies 20 - 25 kg, suka 15 - 20 kg

Szata
Włos bardzo długi, jedwabisty i delikatny. Okrywa kończyny, boki i tułów z wyjątkiem grzbietu, gdzie poczynając od łopatek aż do nasady ogona, sierść jest krótka i gładka. Na glowie długie włosy tworzą charakterystyczną czuprynę. Na kufie sierść krótka. Uszy i kończyny obficie owłosione. Niektóre afgany mają dystynowaną bródkę na dolnej szczęce.

Maść
Każda maść jest dopuszczalna. Niepożądane są białe znaczenia na stopach, głowie (w postacie gwiazdki) i na końcu ogona.

Głowa
Czaszka długa, ale nie za wąska, guz potyliczny wydatny. Kufa długa, stop słabo zaznaczony. Nos czarny, u psów o jasnej maści dopuszczalny jaśniejszy. Zgryz nożycowy.

Oczy
Trójkątne, ciemne, ale złoty kolor nie jest wadą. Nieco skośnie osadzone - kąt zewnętrzny oka umieszczony wyżej od wewnętrznego.

Uszy
Nisko osadzone, przylegające do głowy, zwisające, pokryte długim, jedwabistym wlosem.

Tułów
Grzbiet średniej wielkości, dobrze umięśniony, prosty, lekko opada w kierunku ogona. Żebra dobrze wysklepione, klatka piersiowa głęboka. Lędźwie szerokie i raczej krótkie, wystające i szeroko rozstawione guzy biodrowe.

Kończyny przednie
Łopatki długie i ukośnie skierowane do tyłu, silne, dobrze umięśnione, ale niezbyt masywne. Kończyny proste, łokcie przylegające. Stopy mocne, duże i szerokie, pokryte gęstym włosem. Palce łukowato wygięte.

Kończyny tylne
Silne i umięśnione. Udo i podudzie długie, mniej więcej tej samej długości, dobrze kątowane w stawie kolanowym. Stopy jak u kończyn przednich.

Ogon
Długi, nisko osadzony, z pierścieniem na końcu. Słabo owłosiony, z nieznacznym piórem, w akcji noszony wysoko.

Opis rasy amstaff


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kida
Administrator
Administrator



Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 1273
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:23, 17 Lis 2006    Temat postu:

ŻRÓDŁO: FORUM???? No właśnie...więc blokuję.
Możecie na forum znaleźć opisy ras Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Dla miłośników Czterech łapek | FORUM ZNÓW OTWARTE!!! Strona Główna -> Gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Soft.
Regulamin